امروز پنجشنبه ۰۶-۰۷-۱۴۰۲

سویرا مجموعه رباعی، سربازهای شیفت شب ، آبی تر از دریا ، قهرتو قشنگ است

سویرا مجموعه رباعی، سربازهای شیفت شب ، آبی تر از دریا ، قهرتو قشنگ است

  • کد مطلب 182
  • ۱۴۰۱-۱۰-۱۰

باران آوا متولد 20/11/1365 نیشابور

از کودکی شعر می سرود و در جلسات شعر استاد خدابخش صفا دل شرکت میکرد او در سنین نوجوانی بود که به جشنواره های مهم کشوری راه یافت ، باران آوا همیشه با مقام اولی کشوری به نیشابور باز می گشت از جمله ی این جشنواره ها :

جشنواره های علمدار، علوی در شهر ساری ،پرسش مهر رئیس جمهوری ،دانش آموزی کرمانشاه ،شعر رضوی ،جشنواره دانشجویی شعر عفاف و حجاب ، وجشنواره ی شعر شیراز و.................

باران آوا در اغلب قالب های شعری دست به قلم دارد و اعتقاد او بر این است که محتوا بسیار مهم تر از قالب است و خود را ابتدا نویسنده میداند تا شاعر و رسالت نویسنده را نوشتن به زبانهای مختلف ودر قالب های مختلف برای معرفی روح هنر می داند . از طرحواره ها ی کوتاه گرفته تا قصیده های بلند از اشعار طنز و اجتماعی گرفته تا جدی و ترانه هایی به زبان های انگلیسی و فارسی و..... و داستانهای کوتاه و مقاله ها اما قالب موردعلاقه او غزل است و بیشتر با این چهارچوب ارتباط بر قرار می کند.

خانم آوا اعتقاد براین دارد که زبان تنها وسیله ای است که برای تحقق هنر چه به زبان فارسی و یا ترکی و یا هر زبان دیگر در رتبه ی دوم اهمیت است و وحدت روح تمام انسانها در قالب هیچ محدودیت مرزی و زبانی نمی گنجد.

باران آوا برگزیده جشنواره های ادبیات و شعر دانش آموزی از 12 سالگی و چاپ آثار در کتب شاعران برگزیده نیشابور

حضور در 4 دوره گردهمایی شاعران در محضر مقام معظم رهبری

حضور و شعرخوانی در برنامه های مختلف تلویزیونی استانی و کشوری چون مسایقه شعر قند پهلو و برنامه های شعر سحرگاهی و...

دو سال فعالیت در حوزه هنری تهران در بخش شعر و طنز و برگزاری جلسات گوناگون استفاده از محضر اساتید بزرگ ادبیات چون استاد سعید بیابانکی،ناصر فیض، استاد موسوی گرمارودی، علیرضا قزوه، حداد عادل و...و چهار سال فعالیت در مشهد و برگزاری برنامه های شعری و هنری مختلف و مدیریت سایت خانه شعر خراسان

 

موارد مرتبط

دیدگاه

0 دیدگاه