امروز پنجشنبه ۰۶-۰۷-۱۴۰۲

باران آوا -متولد بیستم بهمن 1365

باران آوا -متولد بیستم بهمن 1365

  • کد مطلب 184
  • ۱۴۰۱-۱۰-۱۰

باران آوا متولد1365/11/20نیشابور

ا
وی از کودکی شعر می سرود و به علت تشویق خانواده و استقبال آنها شعرهایی را که آذین بخش دفترهای مشق کودکی اش بود بطور جدی دنبال کرد در همان کودکی دفتری پراز شعر برای خود نگاشته بود که در جمع های خانوادگی و به دعوت آنها برگی از آنها را قرائت میکرد او در نوجوانی در جلسات شعر استاد خدابخش صفادل شرکت میکرد او از همان  سنین نوجوانی  به جشنواره های مهم کشوری راه یافت ، باران آوا همیشه با مقام اولی کشوری به نیشابور باز می گشت از جمله ی این جشنواره ها ی کشوری :
جشنواره های  علمدار، علوی در شهر ساری ،پرسش مهر رئیس جمهوری ،دانش آموزی کرمانشاه ،شعر رضوی ،جشنواره دانشجویی شعر عفاف و حجاب ، وجشنواره ی شعر شیراز و........ آثار منتشر شده ایشان عبارتند از: 1- سویرا (مجموعه رباعی) 2- سربازهای شیفت شب (غزل) 3- آبی تر از دریا 4- قهر تو قشنگ است و.........
باران آوا در اغلب قالب های شعری دست به قلم دارد و اعتقاد او بر این است که محتوا بسیار مهم تر از قالب است و خود را ابتدا نویسنده میداند تا شاعر و رسالت نویسنده را نوشتن به زبانهای مختلف ودر قالب های مختلف برای معرفی روح هنر می داند .  آثار وی از طرحواره ها ی کوتاه گرفته تا قصیده های بلند از اشعار طنز و اجتماعی گرفته تا جدی و ترانه هایی به زبان های انگلیسی ، فارسی و..... ، داستانهای کوتاه و مقاله های ادبی و اجتماعی را شامل میشود  اما قالب موردعلاقه او غزل است و بیشتر با این چهارچوب ارتباط بر قرار می کند.
خانم آوا جدا از علاقه ی شدیدش به زبان فارسی اعتقاد براین دارد که زبان تنها وسیله ای است  برای تحقق اهداف تعالی  هنر ، خواه به زبان  فارسی ، ترکی و یا هر زبان دیگر  واز دید او جان هنر همان عشق است و وحدت روح  یگانه تمام انسانهای جهان در قالب هیچ محدودیت مرزی و زبانی نمی گنجد.
باران آوا  برگزیده جشنواره های ادبیات و شعر دانش آموزی از 12 سالگی و چاپ آثار در کتب شاعران برگزیده نیشابور
حضور در 4 دوره گردهمایی شاعران در محضر مقام معظم رهبری
حضور و شعرخوانی در برنامه های مختلف تلویزیونی استانی و کشوری چون مسایقه شعر قند پهلو و برنامه های شعر سحرگاهی و...
دو سال فعالیت در حوزه هنری تهران در بخش شعر و طنز و برگزاری جلسات گوناگون  و استفاده از محضر اساتید بزرگ ادبیات چون استاد سعید بیابانکی،ناصر فیض، استاد موسوی گرمارودی، علیرضا قزوه، حداد عادل و... چهار سال فعالیت در مشهد و برگزاری برنامه های شعری و هنری مختلف  و مدیریت سایت خانه شعر خراسان

 

دیدگاه

0 دیدگاه