امروز سه شنبه ۲۸-۰۱-۱۴۰۳

ابوالفضل همراه

بازیگر،نویسنده و کارگردان سینما،تلویزیون و تئاتر

  • کد مطلب 188
  • ۱۴۰۲-۰۸-۰۱

ابوالفضل همراه در یازدهم بهمن ماه ۱۳۵۵ و در شهر نیشابور چشم به جهان گشود. ابوالفضل همراه بازیگری را با تئاتر دانش آموزی شروع کرد و سپس با حضور در انجمن نمایش نیشابور وارد مرحله تازه ای از فعالیت هنری خود شد.در آنجا بود که در کنار هنرمندانی همچون شهروز شریفان،عبدالرضا کاهانی،مهران احمدی،عباس طاهری،مجید استیلایی، عباس روشن ضمیر و سایر هنرمندان بنام نیشابور و زیر نظر اساتیدی همچون ابوالفضل مشکیان و قاسم اثنی عشری تئاترهای متعددی را تولید و به مرحله اجرا رساندند.همچنین همراه در این سالها در جشنواره های مختلف کشور شرکت کرده و مقامهای متعددی نیز کسب نمود.
در سال ۷۸ در دانشکده هنرهای زیبا و در رشته بازیگری نمایش قبول شد و در طی سالهای تحصیل با تشکیل گروهی بنام زد به سرپرستی مهدی پوربلاسی نمایشهای بنامی همچون دیوانه من هوراشیو هستم،لیرشاه و چندین نمایش دیگر را به روی صحنه برده و در جشنواره های دانشجویی نیز مقامهای زیادی کسب نمودند.
ابوالفضل همراه، پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی وارد عرصه تصویر گردید و در پروژه های مختلف تلویزیونی به عنوان دستیار کارگردان و مدیر تولید فعالیت داشت.
تا اینکه سرانجام درحالیکه قرار بود در فیلم سینمایی اخراجیها به کارگردانی مسعود ده نمکی به عنوان دستیار مشغول به کار شود ، ولی در آخرین لحظات جایگزین امیر آقایی شد و با بازی درنقش "عباس" بصورت جدی وارد عرصه بازیگری حرفه ای شد. در طی این سالها ابوالفضل همراه در فیلمهای سینمایی و تلویزیونی زیادی و در قالب شخصیتهای مثبت و منفی و کمدی و غیره به ایفای نقش پرداخته و چندین فیلم کوتاه و بلند نیز کارگردانی کرده است.
او در تئاتر نیز فعال بوده و سالهاست که در نمایش خیابانی و پرفورمنس آثار قابل توجه ای ارائه کرده است.
ابوالفضل همراه در سال ۱۳۸۷ و پس از گذراندن دوره ای در شهر رم ایتالیا، پرفورمنس مردان نقره ای (Silverman) را وارد ایران کرد و برای اولین بار در نمایشگاه رسانه های دیجیتال از آن رونمایی کرد که با استقبال زیاد مخاطبین روبرو گردید. پس از آن بود که همراه این هنر را از حالت سرگرمی و توریستی خارج کرده و با نوآوری و با دراماتیزه کردن آن به عنوان یک شیوه نمایشی بیکلام به علاقه مندان ارائه کرد. ابوالفضل همراه در طی این سالها شاگردان زیادی را در این حوزه تربیت کرده که هم اکنون تعداد زیادی از آنها در سراسر کشور مشغول به فعالیت و بسط و گسترش این شیوه نمایشی نوپا می باشند.از ابوالفضل همراه به عنوان آقای سیلورمن ایران یاد می شود.
ابوالفضل همراه به تازگی فعالیت در عرصه گویندگی را نیز شروع کرده و با استودیو مهبانگ همکاری می کند.او تا به حال در چندین فیلم و مجموعه انیمیشنی همچون روح، هیلدا، جزیره اردوگاه تابستانی ، سریال سرنوشت و حماسه وینکس گویندگی کرده است.همچنین دو کتاب صوتی روزهای پیامبری و سرباز قاسم نیز از آخرین کارهای وی می باشد.

دیدگاه

0 دیدگاه