امروز سه شنبه ۲۸-۰۱-۱۴۰۳

راوی.سبوی تشنه

راوی.سبوی تشنه

  • کد مطلب 108
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۶
  • سبوی تشنه: به آهنگسازی آرش کامور و اجرای ارکستر سروشان با صدای سالار عقیلی در سال 1389 منتشر شد . کامور این آلبوم را بر روی اشعار زنده یاد مهدی اخوان ثالث آهنگسازی و تنظیم کرده‌است .نام سبوی تشنه نیز از یکی از اشعار این شاعر گرانمایه الهام گرفته شده‌است.
  • اسب و آتش آلبوم موسیقی اسب و آتش که متشکل از 9 قطعه می‌باشد که هشت قطعه آن بی‌کلام و یک قطعه آن با صدای وحید تاج و روی غزلی از دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی با عنوان «شهر خاموش» ساخته شده‌است. کامور در این اثر رویکردی مینی‌مالیستی به موسیقی داشته و تلاش کرده تا با بهره‌مندی از کمترین مواد، بیشترین انتقال معنا را محقق سازد. قطعاتی از آلبوم «اسب و آتش» که در طبقه‌بندی موسیقی تلفیقی قرار می‌گیرد، بر مبنای آثار «اتوپینه» نقاش نامدارِ آلمانی ساخته شده و یکی از طرح‌های این نقاش مشهور با عنوان «آتشِ خاموش» توسط گالری برکنر و خانواده او به این آهنگساز اهدا شده که در طراحی جلد این آلبوم نیز از آن بهره گرفته شده‌است.مراسم رونمایی از آلبوم ˝اسب و آتش˝ با حضور عوامل سازنده آن دوشنبه 10 اسفندماه در موزه هنرهای معاصر برگزار شد.مجید ملانوروزی سرپرست موزه هنرهای معاصر و مدیرکل هنرهای تجسمی اولین سخنران این مراسم در ابتدا، گفت: آرش کامور که امشب آلبومش در سینماتک موزه رونمایی می‌شود، در نمایشگاهی که نوروز امسال از اتوپینه داشتیم، سه اتود زد که مورد استقبال ما قرار گرفت و ما هم از او درخواست کردیم از آنجا که آن سه اتود در آلبوم جدیدش هست، این اثر را در موزه رونمایی کند.
  • عطار آلبوم موسيقي عطار در تاریخ 29 فروردین ٩٦ رونمايي و منتشر شد و شامل قطعات از هفت وادي عرفان بر روي اشعار عارف و شاعر بزرگ ايراني" عطار نيشابوري" مي باشد. مراسم رونمایی از این اثر در تالار رودکی تهران با حضور پرشور علاقمندان به موسیقی ایرانی برگزار شد.

موارد مرتبط

دیدگاه

0 دیدگاه